ŠVEDSKA PORAŽENA: KROOS DONIO POBJEDU NJEMAČKOJ

U petoj minuti sudačke nadoknade Toni Kroos pogodio je za pobjedu Njemačke nad Švedskom i time je Njemačka otvorila put ka utrci za sljedeći krug natjecanja na SP u Rusiji.

Isprva je Švedska bila u vodstvu zahvaljujući golu Toivonena, rezultat je izjednačio Marko Reus, a konačnu pobjedu Njemačkoj donio je Kroos.

Kroos je donio pobjednički pogodak u petoj minuti sudačke nadoknade. Švedska je napravila prekršaj na rubu kaznenog prostora, Reus i Kroos su odigrali kombinaciju poslije koje je uslijedio fantastičan udarac Kroosa u kut nemoćnog Olsena. Da je rezultat ostao izjednačen, Njemačka bi imala samo teorijske šanse za prolaz dalje jer bi tada imali tri boda manje od druge Švedske uoči posljednjeg kola.

Iako je Njemačka imala i ranijih prilika za pogodak, nije ih iskoristila.

Dakle, Njemačka se u posljednjem trenutku vratila u igru za prolazak u osminu finala.

U susretu drugog kola skupine F na SP Meksiko je svladao Južnu Koreju s rezultatom 2:1.

Pobjedu Meksiku su donijeli Carlos Vela i Javier Hernandez, a pogodak za Južnu Koreju dao je Heung-min Son.
Meksiko je zasluženo odnio pobjedu nad Južnom Korejom, dok su se Južnokorejci u ovoj utakmici istaknuli jedino grubim ponašanjem.

Trenutno stanje je tri boda za Njemačku, kao i za Švedsku te se te dvije momčadi nalaze na diobi drugog mjesta u grupi. Ispred njih je vodeći Meksiko s maksimalnih šest bodova, a na dnu je Južna Koreja bez bodova.

Belgija je odnijela pobjedu nad Tunisom u drugom kolu skupine G s rezultatom 5:2 i plasirala se u osminu finala.

Eden Hazard zabio je dva pogotka za Belgiju, baš kao i Romelu Lukaku. Jedan pogodak dao je i Mitchy Batshuayi.
Strijelci za Tunis bili su Dylan Bronn i Wahby Khazry.

Belgija sada ima gol razliku 8-2 i 6 bodova. Nakon druge utakmice drugog kola ove grupe koju u nedjelju igraju Panama i Engleska, Belgija će osigurati potvrdu plasmana u osminu finala.
Budući da je Tunis doživio drugi poraz, time je svoju šansu za plasman dalje sveo na minimum.