JUŽNA KOREJA – NJEMAČKA 2:0 Svjetski prvaci Nijemci odlaze kući

Švedska i Meksiko prošli su osminu finala Svjetskog prvenstva poslije dramatičnog 3. kola F skupine u kojoj je Švedska svladala Meksiko s 3:0, a svjetski prvaci Nijemci izgubili su od Južne Koreje s 0:2 i ispali sa SP.

Njemačkoj je trebala bilo kakva pobjeda, ali u trećoj minuti sudačke nadoknade za Korejance zabija Young-Gwon Kim, dok u šestoj minuti nadoknade pogodak daje Heung Min Son. Ovo je bio izniman poraz za Njemačku, budući da nije ispala u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva čak 80 godina.

Ipak Nijemci su imali veliku priliku u 48. minuti kada Goretzka sa osam metara puca glavom, no južnokorejanski vratar uspješno brani njegov šut.
Werner puca pored vrata u 51. minuti, a u 71. minuti blokiran je udarac Gomeza u posljednjem trenutku.

Korejanci su se također cijelo vrijeme borili pa je u 79. minuti udarac Sona završio tik pored vratnice.
Hummels je u 86. minuti mogao “završiti” utakmicu kada je na šest metara ostao sam, no udarac je bio loš i lopta je otišla iznad grede.

Reus pokušava zabiti dvije minute kasnije, no i taj pokušaj izvrsno brani južnokorejanski vratar.

U Jekateriburgu Švedska je pobijedila Meksiko s 3:0 zahvaljujući Ludwigu Augustinssonu i Andreasu Granqvisti, te autogolu Edsona Alvareza.
Šveđanima je ta pobjeda bila dovoljna za osminu finala te prvo mjesto u skupini, a Meksikance na kraju spašava pobjeda Južne Koreje.

Rezultati by SofaScore

U trećem kolu skupine E Brazil je pobijedio Srbiju s rezultatom 2:0 i tako došao do osmine finala gdje ih očekuje Meksiko.

Već u 10. minuti Brazilcima su stvari krenule nizbrdo jer je ozlijeđeni Marcelo morao napustiti teren.

U 36. minuti Brazil stiže do vodstva poslije izvrsne lopte Coutinha koju udarcem u pogodak pretvara Paulinho.

Srbija je vrlo hrabro krenula u napad, no unatoč tomu primila je gol. Za vrijeme 68. minute Neymar ubacuje iz kuta, a Thiago Silva glavom pogađa za 2:0.

Tom pobjedom Brazil si je osigurao prvo mjesto, a Srbija odlazi kući.