Hrvatska je otišla u finale Svjetskog prvenstva i time ostvarila najveći uspjeh u povijesti našeg nogometa!

Bila je to drama produžetaka koja je fantastično završila i donijela nam pobjedu nad Englezima (2:1).

Englezi su poprilično samouvjereno, prepotentno i podcjenjivački pisali i najavljivali utakmicu s Hrvatskom.
No, svaki negativni komentar vratio im se i to na najgori mogući način – vratili su se kući poraženi.
A Vatreni su se na izvanredan način vratili iz rezultatskog zaostatka.

Budući da je Luka Modrić napravio prekršaj na 20-ak metara, Kieran Tripper uspješno je pogodio mrežu preko živog zida.
Iz slobodnog udarca Englezi su zadnji put na SP zabili zahvaljujući Davidu Beckhamu 2006. godine.

Vatrenima je trebalo oko dvadeset minuta da organizirano krenu napadati prema engleskim vratima.
Bili su to pokušaji Ante Rebića i Ivana Perišića, no nedostajalo je preciznosti u tim udarcima.

U drugom poluvremenu u par navrata pokušala se odigrati lopta za Modrića, no bilo je očito kako je kapetanu nedostajalo energije.

Napokon smo se probudili kada je na vrhunsku asistenciju Šime Vrsaljka, Ivan Perišić zatresao englesku mrežu za rezultat 1:1.

Kamo sreće da je još jedan udarac Perišića završio u mreži, a ne u vratnici i da je priča već tu mogla biti završena.
Priču je mogao završiti i Ante Rebić u istoj akciji, ali nije dobro dočekao odbijenu loptu.

Kraj drugog poluvremena pripao je nama, ali unatoč tomu nismo uspjeli zabiti niti jedan pogodak kako bi igra bila završena u osnovnom dijelu susreta.

Otišli smo tako u produžetke gdje smo uglavnom stalno imali kontrolu nad igrom.
Ona ključna minuta bila je 109.minuta kada Mandžukić preciznim prizemnim udarcem trese englesku mrežu za 2:1.

Ponovno opće veselje i sreća po svim gradovima Lijepe naše. Sve je u kockicama, a ulice doslovno “gore”!
Vatreni su nam ponovno priuštili nezaboravne trenutke, a mi ih bodrimo u velikom finalu u nedjelju protiv Francuske i nadamo se ponovnom slavlju. Sretno, momci!