Ponovno velika drama sa vrhunskim ishodom!

HRVATSKA je u polufinalu Svjetskog prvenstva nakon što je izbacila domaćine Ruse poslije trilera penala.

Rusima je gol ostvario Čerišev u 32. minuti dok je za Hrvatsku Kramarić izjednačio u 40. minuti.
Vida je zabio pogodak za 2:1 u 101. minuti, a za izjednačenje 2:2 pogodio je Mario Fernandes u 115. minuti.

Od samog starta Hrvatska je bila za klasu bolja momčad od Rusije.

Rusi su uspjeli umrtviti igru, usporiti ritam i blokirati napadače zbog čega su čak i bili u prilici za okrenuti igru u svoju korist.
U susret protiv Rusije Hrvatska je krenula u identičnom sastavu kao i protiv Nigerije.

Rusi su velikim presingom otežavali organizaciju napada tako da se Modrić i Rakitić nisu uspjeli nametnuti u posjedu lopte.

U prvih pola sata nijedna momčad nije uspjela zabiti pogodak iako su obje u uvodnih sedam minuta opasno zaprijetile.
Već u 5. minuti Vrsaljko ima lošu reakciju na jednu visoku loptu.
Odmah zatim Lovren uspijeva blokirati udarac ruskog napadača.
Dvije minute nakon Hrvatska je izborila udarac iz kuta, no lopta odlazi preko vrata.

Rusi su svoje prilike čekali iz kontre i na taj način su i poveli.

Hrvatska je započela drugo poluvrijeme puno odlučnije i u prvih petnaest minuta Hrvati su natjerali Ruse da se potpuno povuku, no međutim nisu uspjeli iskoristiti nijednu od dvije prilike koje su stvorili.

Prvi pokušaj je bio pokušaj Kramarića u 52. minuti s 12-13 metara, ali taj pokušaj brani Akinfejev.
Drugu priliku imao je Perišić u 60. minuti, no lopta odlazi u unutarnji dio vratnice.

Hrvatska se našla u nelagodnoj situaciji u 89. minuti kada se činilo da Subašić neće moći nastaviti utakmicu nakon što se uhvatio za mišić lijeve noge.

No, Subašić je hrabro nastavio dalje i dokazao da je spreman za nastavak nakon što je obranio vrlo snažan udarac Samedova.

Danijel Subašić obranio je Smolovu prvi udarac u raspucavanju dok je Fernandes promašio vrata.
Za naše Vatrene u ruletu jedanaesteraca bili su precizni Brozović, Vida i Modrić, dok je Akinfejev obranio Kovačićev udarac.

Odlučujući udarac ponovno je zabio Ivan Rakitić i time odveo Hrvatsku u polufinale SP-a.

11. srpnja u 20 sati za mjesto u finalu Hrvatska će se boriti u Moskvi protiv Engleske koja je u četvrtfinalu s 2:0 nadigrala Švedsku.

Vatreni su odigrali fantastičnu utakmicu i opravdano stigli do velikog polufinala.

Veliko bravo za našu izvanrednu momčad i veliko im hvala što su nam svima još jednom omogućili toliko veselje i euforiju!

video by: Bojan Mance Brezovic